O mně

Lektorské a výtvarné práci s dětmi a dospělými se věnuji od roku 2008.

Rozsah výtvarných a rukodělných technik, které jsem si osvojila a vyučuji na kurzech, je široký: pedig, aranžování, scrapbook, pletení, šití, háčkování, jednoduchý sítotisk, korálkování, drhání, práce s polymerovou hmotou, tkaní, ruční šití, šití na šicím stroji atd. Mám ráda kombinace jednotlivých technik, jejich prolínání a kombinování, dbám na precizně odvedené řemeslo.


Zpočátku jsem pracovala jako lektorka v neziskovém sektoru, od roku 2010 jsem se osamostatnila a otevřela vlastní dílnu KRASOHLED. Náplní Krasohledu je od počátku práce s dětmi, dospělými a také výroba a design vlastních kreativních produktů KRASOHRÁTKY.

K = kreativita
R = radost z práce
A = aktivita
S = spontálnost
O = otevřenost všem
H = hravost (tvořivá práce je především hravá a hravost by se z ní neměla nikdy ztrácet)
L = lidskost
E = empatie
D = dovednosti (získávání dovedností)

V roce 2015 jsem přesunula svou činnost do Liberce, kde mne můžete navštívit. Do srpna 2022 jsem sídlila v areálu Home Credit Arény v Liberci. Následně přišla nabídka, která se neodmítá a své workshopy a pravidelné kluby jsem přesunula do IGI ve Vratislavicích nad Nisou.

Tvořit rukama mne vnitřně uspokojuje a uklidňuje, pracovat s dětmi a dospělými mi dává hlubší smysl. Být v intenzivním kontaktu s druhými, s dětmi obzvláště, považuji za užitečnou činnost. V posledních letech jsem se zaměřila na kreativní sety, které si děti samy vytvoří a mají tak možnost zakusit radost ze skvěle odvedené práce.

Jsem pevně přesvědčená, že tvořivá práce a umění každého člověka obohacuje a jsou jeho nezbytnou vnitřní potřebou.

 

Pavla Petrnoušková

253661788_273139638159113_2323491912327906596_n KNFLE2169

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...